Hautaus- ja puistopalvelut

Asiakaspalvelu avoinna arkisin klo 9-15.

Torstaina 20.06. palvelemme klo 9-13


Postiosoite:
Hautaus- ja puistopalvelut
Savonkatu 40
45100 Kouvola

Postin voi myös tuoda Kouvolan seurakuntakeskuksen Savonkadun puoleisen oven vieressä olevaan ulkopostilaatikkoon.

Asiakaspalvelu, uurnanlaskuvaraukset
Puh. 040 712 4556
Sähköposti: hautaukset.kouvola@evl.fi                             

Haudanhoitotarjoukset, haudan hallinta-asiat:
Puh. 040 712 4556
Sähköposti: hautauspalvelut.kouvola@evl.fi

Hautaustoimen päällikkö, hallinnolliset asiat:

Hautaustoimen päällikkö Kirsi Iiskola
p. 040 512 5329
kirsi.iiskola@evl.fi

Vastuualueet, hautausmaat

www.kouvolanseurakunnat.fi/hautausmaat

Hautojen hoidosta hautausmaalla vastaavat kunkin seurakunnan alueen puutarhurit tai työnjohtajat. Heihin voi olla yhteydessä käytännön hautojen hoitoon liittyvissä kysymyksissä.                

Anjalankoski

Työnjohtaja Milma Kohomäki
p. 040 714 0571
milma.kohomaki@evl.fi

Elimäki         

Seurakuntapuutarhuri Raila Rantala
p. 040 565 0895
raila.rantala@evl.fi

Kouvola        

Seurakuntapuutarhuri Antti Kurki
p. 040 527 4008
antti.kurki@evl.fi

Kuusankoski ja Jaala

Ylipuutarhuri Janne Saarinen
p. 040 055 4895
janne.saarinen@evl.fi

Valkeala       

Työnjohtaja Tuula Kattelus-Mattsson
p. 040 714 0574
tuula.kattelus-mattsson@evl.fi

Yhteydenotto ja tiedustelut

Haudanhoitotilaukset ja hauta-asioiden tiedustelut voi tehdä tämän lomakkeen kautta.

Lisätietoa haudanhoitopalveluista saat täältä.

Hinnastot

HautapaikkahinnastoLinkki avautuu uudessa välilehdessä
HautauspalveluhinnastoLinkki avautuu uudessa välilehdessä
HautainhoitohinnastoLinkki avautuu uudessa välilehdessä


Kirsi Iiskola

Hautaustoimen päällikkö
Anjalankosken seurakunta Elimäen seurakunta Jaalan kappeliseurakunta Kouvolan seurakunta Kuusankosken seurakunta Valkealan seurakunta
Hautauspalvelut
Savonkatu 40
45100 Kouvola

Tuula Kattelus-Mattsson

Työnjohtaja, Valkealan alue
Valkealan seurakunta
Hautauspalvelut

Milma Kohomäki

Työnjohtaja, Anjalankosken alue
Anjalankosken seurakunta
Hautauspalvelut

Antti Kurki

Seurakuntapuutarhuri
Kouvolan seurakunta Valkealan seurakunta
Hautauspalvelut

Raila Rantala

Seurakuntapuutarhuri
Elimäen seurakunta
Hautauspalvelut

Janne Saarinen

Ylipuutarhuri
Jaalan kappeliseurakunta Kuusankosken seurakunta
Hautauspalvelut