Uutislistaukseen

Korian naisten illassa sovinnon sillalla

Kuka olen ja mistä tulen? Kirjailija-toimittaja Maija Nyman johdattelee kuulijansa sovinnon sillalle Korian naisten illassa 23. tammikuuta.

Hattuun, silmälaseihin ja musta-valkoiseen takkiin pukeutunut kiharahiuksinen nainen punalehtisten köynnöst...

Toimittaja-kirjailija Maija Nyman puhuu naisten illassa ihmissuhteiden kipeistä kokemuksista.

Korian kirkossa järjestetään naisten ilta torstaina 23.1. klo 17 alkaen. Tilaisuus alkaa iltapalalla, ja kello 18 ääneen pääsee illan puhujavieras, kirjailija-toimittaja Maija Nyman, joka puhuu sovinnon sillasta.

Sovinnon sillalla joutuu kohtaamaan oman elämänsä valot ja varjot. Kuka olen ja mistä tulen? Vastaan tulee äiti, puoliso ja lapset. Ihmissuhteissa voi olla kipua ja pettymyksiä. Miten teen sovintoa? Miten löytyy yhteys kahden keskeneräisen välille? Jotain tuttua voi löytää Raamatun naisten kohtaloista. Sillalla tulee vastaan myös Jumala. Miten Hän katsoo meitä? Mitä Hän sanoo?

Vapaa pääsy. Tilaisuus päättyy iltahartauteen.

15.1.2025 10.20